h

SP Alphen stelt raadsvragen over aanhoudend vandalisme speeltuin in Bentwoud

29 november 2021

SP Alphen stelt raadsvragen over aanhoudend vandalisme speeltuin in Bentwoud

Foto: SP

SP Alphen is verontwaardigd en geschokt over het aanhoudende vandalisme in de speeltuin in het Bentwoud. Maandag 29 november is een bericht gepubliceerd op de site van Studio Alphen met de titel “Speeltuin in Bentwoud beklad met hakenkruizen en piemels: Het is idioot”. Hierin wordt verteld dat de speeltuin in het Bentwoud regelmatig gevandaliseerd wordt, waarbij regelmatig bekladding plaatsvindt met ongepaste leuzen. Wat het recente voorval wat de SP betreft extra ernstig maakt is dat er ook hakenkruizen zijn aangebracht. SP-raadslid Ginet Groep-Eijsackers: “Dat maakt het niet alleen onsmakelijk, maar ook antisemitisch van aard. Iets wat wij in onze gemeente natuurlijk nooit kunnen tolereren. Dat er daarnaast ook nog eens schade wordt veroorzaakt van duizenden euro’s waar alle inwoners van onze gemeente voor opdraaien is natuurlijk ook niet te verteren. Ik wil van het college weten wat ze hieraan gaan doen, dus heb ik schriftelijke vragen gesteld.“

De SP wil verder weten wat voor structurele maatregelen de gemeente gaat nemen om vandalisme in het Bentwoud en Benthuizen tegen te gaan. Ook de inwoners en zeker ook de jeugd van Benthuizen hebben wat de SP betreft recht op een veilige leefomgeving om te recreëren, vrij van overlast, racisme en antisemitisme. Groep-Eijsackers vervolgt: “Wij verwachten dat de gemeente prioriteit geeft aan het oplossen van het dalende gevoel van veiligheid in heel Alphen aan den Rijn. We zien namelijk een toename van het aantal incidenten, zeker sinds de coronacrisis, en dat baart ons zorgen. Recente voorbeelden zijn de toename in het afsteken van illegaal vuurwerk, de overval op de Used Products Store en de autodiefstallen in de wijk Kerk en Zanen.”. De SP heeft heel veel waardering voor het werk dat politie en handhaving doet, maar vindt ook dat de gemeente meer haar verantwoordelijkheid moet nemen om criminaliteit, overlast en vandalisme verder terug te dringen. Hierbij is meer geld en mankracht voor jeugdwerk, een goede reclassering en andere preventieve maatregelen een absolute noodzaak.

Reactie toevoegen

U bent hier